King charles spaniel

0 516

Historia:

King charles spaniel został wyhodowany tysiące lat temu w Chinach bądź Japonii. Do Europy przywędrował w średniowieczu. Hodowany głównie dla towarzystwa ludzi bogatych. Szczególne uznanie zyskał wśród takich osobistości jak: Karol I, Maria I Stuart i Karol II. Do XIX wieku King charles spaniel wykorzystywany był w polowaniach na bekasy. Miał reputację dobrego psa na ptaki.

Charakterystyka:

King charles spaniel to wesoły towarzysz, kocha nie będąc zazdrosny. Jest energiczny, nie hałaśliwy. To wspaniały kumpel do zabawy w domu, przytulania się na kanapie i zabaw z piłkę na podwórku. Potrafią dogadywać się ze wszystkimi w rodzinie, mają tendencję do przywiązywania się do swoich opiekunów. Są bardzo dobrymi towarzyszami zabaw dla dzieci, ze względu na cierpliwość i zabawny sposób obcowania. Potrafią zrobić dobre pierwsze wrażenie z nieznajomymi. Czasami mogą być nieśmiałe względem nowych ludzi. Pragną towarzystwa i uwagi. Nie należy ich ignorować lub pozostawić samotnie zbyt długo. Mogą wówczas dostać depresji i stać się złośliwym. King charles spaniel ma małą, krępą ramę z jedwabistym, falistym płaszczem, w 4 kolorach: czerwonym i białym, często z czerwonym odciskiem kciuka na czole, czarnym i białym podpalanym, czarnym podpalanym i czerwonym mahoniem. Ma krótki pysk i wiszące uszy, długą szyje, pochyłe ramiona i proste kończyny przednie. Jego ogon jest  zwykle kopiowany i owłosiony.

Warto wiedzieć:

King charles spaniele potrzebują miejsca do biegania najlepiej na zamkniętym podwórku. Lubią także spacery po parku lub wokół bloku. Zawsze należy  trzymać je na smyczy, gdyż potrafią gonić samochody, ptaki i małe stworzenia. Mogą żyć 13 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują choroby serca, dysplazję stawu biodrowego i infekcje ucha. Muszą być codziennie szczotkowane.

źródło zdjęcia:
By nieznany – http://www.reagan.utexas.edu/archives/photographs/pets.html, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14988196

Komentarze
Wczytywanie...