Kerry blue terrier

0 624

Historia:

Nazwany na cześć regionu hrabstwa Kerry w Irlandii, Kerry Blue Terrier został pierwotnie wyhodowany do polowań. Od stuleci występuje także w Wielkiej Brytanii jako pies na szczury i wszechstronny pies zagrodowy. Służył jako niestrudzony pies pracujący. Po raz pierwszy Kerry Blue pojawił się na wystawach w 1913 roku.

Charakterystyka:

Kerry blue teriery tworzą bardzo bliskie kontakty z rodzinami. Potrafią okazywać miłość, czułość i poczucie lojalności. Jako pasterze i obrońcy, potrafią być wspaniałymi strażnikami. Psy tej rasy są słodkie, delikatne i niesamowite z dziećmi. Mają jednak silną wolę. Zgodne, pozytywne szkolenie jest dla niego konieczne, tak jak hojne porcje uwagi i wspólnoty. Kerry blue teriery mają średnie i mocne ramy pokryte miękkim, grubym falistym płaszczem, który jest zwykle szary, ciemnoszary lub niebiesko-szary z możliwymi plamami czerni. Mają małe, ciemne oczy, złożone V-kształtne uszy, oraz pięknie przycięte brody.

Warto wiedzieć:

Kerry blue terier może żyć 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, zaburzenia układu immunologicznego i alergie na pchły. Rasa ta wymaga pielęgnacji polegającej na upiększaniu. Wymaga profesjonalnego przycinania u stylisty fryzur. Dobra wiadomość dla alergików: psy te w ogóle nie zrzucają sierści. Kerry blue teriery mają tendencję do bałaganu podczas posiłków.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Kerry+blue+terrier+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwje2qWog4jcAhVHESwKHZALDMMQsAQIag&biw=1280&

 

Komentarze
Wczytywanie...