Karelski pies na niedźwiedzie

0 646

Historia:

Karelski pies na niedźwiedzie został wyhodowany w północnej Europie (Karelia i wschodnia Finlandia). Był psem dla rosyjskich i fińskich rolników, myśliwych i chłopów, wykorzystywany był do polowań na niedźwiedzie, jelenie, żbiki i wilki. Współcześnie poluje się z nim w Skandynawii głównie na łosie. Pierwsze psy tej rasy pojawiły się w Polsce w latach 60. XX wieku, poluje się z nimi przeważnie na dziki.

Charakterystyka:

Karelski Pies na niedźwiedzie jest przyjacielskim, figlarnym członkiem rodziny. Ma ciepłą osobowość, bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi. Po aktywnym dniu, często wycofuje się do cichego miejsca, aby odpocząć. Nieustraszenie obronne i niezwykle czujne psy są wspaniałymi strażnikami. Są nieufne wobec nieznajomych, ale bardzo przyjazne dla rodziny i przyjaciół. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu i socjalizacji, Karelski Pies na niedźwiedzie może być idealnym towarzyszem domowym i wieloletnim przyjacielem dla wszystkich członków w rodzinie. Karelski Pies na niedźwiedzie ma silną, średnią klatkę porośniętą krótkim, gęstym włosem, który zazwyczaj jest w kolorze czarnym z białymi znaczeniami. Ma czujny i mocny wygląd.

Warto wiedzieć:

Karelski Pies na niedźwiedzie może żyć 13 lat, ze stosunkowo nielicznymi problemami zdrowotnymi. U niektórych mogą rozwijać się dysplazja stawu biodrowego lub problemy z oczami. Pielęgnacja psów jest stosunkowo prosta. Karelski Pies na niedźwiedzie ma potężny instynkt łowiecki, zawsze powinien chodzić na smyczy.

źródło zdjęcia:
By Fraczek.marcin – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9395848

Komentarze
Wczytywanie...