Kai

0 599

Historia:

Kai Ken pochodzi z wyspy Honsiu w Japonii z prowincji Kai. Hodowany był do polowania na dziki i jelenie. Rasa Kai Ken powstała w XVIII. W Japonii uważana jest za ukochaną rasę. Wraz z Akitą i psem Ainu, Kai uważany jest za skarb narodowy.

Charakterystyka:

Kai Ken to wspaniałe zwierzę rodzinne. Czuły i zabawny w kontaktach z członkami rodziny, Kai wykazuje szczególną ostrożność i wrażliwość wobec dzieci. Jest bardzo inteligentny, łatwo się uczy i ogólnie dobrze radzi sobie z innymi psami. Nieco nieufny wobec nieznajomych, ma jednak bardzo silne obronne instynkty. To sprawia, że ​​jest doskonałym stróżem. W rzeczywistości, Kai Ken często woli czuwać z miejsca z dobrym punktem widokowym, jak np. ganek, balkon lub szczyt wzgórza. Kai Ken ma średniej wielkości, sportową ramkę pokrytą szorstką, średniej długości sierścią, w odcieniach czerni lub pręgowaną. Jego klinowata głowa ma długi pysk i stojące uszy, ogon może być w kształcie sierpa lub zakręcony nad grzbietem.

Warto wiedzieć:

Kai Ken może żyć 16 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Bezwonny i czysty Kai Ken jest łatwy w pielęgnacji. Wymaga regularnego szczotkowania i okazjonalnych kąpieli. Kai Ken dostosowuje się również do mniejszych pomieszczeń mieszkalnych, potrzebuje jednak codziennych ćwiczeń.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=kai+dog+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs=rimg:CXSrNp-bvv_1OIjhQ

Komentarze
Wczytywanie...