Jindo

0 641

Historia:

Nazwa Jindo pochodzi od wyspy Jindo położonej na południowy zachód od Korei. Dokładne pochodzenie psa tej rasy nie jest znane. Wiadomo, że pochodzi sprzed kilkuset lat i używany był do polowania na jelenie i dziki. Za jego dyscyplinę i czystość, w 1938 roku rasa została zaliczona do Skarbu Narodowego Korei, a w 1988 Jindo brały udział w ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Charakterystyka:

Koreański Jindo to świadomy, energiczny i pełen życia pies. Podąża jednak za swoimi instynktami. Potrafi kształtować silne więzi ze swoimi rodzinami, pragnie uwagi i miłości. Może być trochę nieufny wobec nieznajomych, ma figlarną otwartość w stosunkach z dziećmi i mnóstwo energii. Jest umiłowanym, zaufanym pracownikiem i towarzyszem. Jindo to średniej wielkości szpic. Ma mocną, zwartą budowę i gęste owłosienie, podobnie jak Akita i Shiba Inu. Ma szeroką głowę z zaostrzonym kagańcem, ciemny nos, ciemne oczy i uszy spiczaste. Umaszczenie tych psów jest w szerokiej gamie kolorów: białym, pręgowanym, żółtym, czerwonym, jasnobrązowym, czarnym, czarnym podpalanym, czerwonym i białym.

Warto wiedzieć:

Jindo może żyć 15 lat z kilkoma genetycznymi problemami zdrowotnymi. Podwójny płaszcz Jindo powinien być szczotkowany dość często. Mając wystarczająco dużo wysiłku, Jindo może żyć w dowolnym miejscu, zarówno w mieszkaniach na osiedlach jak i wiejskich domach. Podobnie jak hardy nie są przeznaczone do życia w plenerze. Są czyste i eleganckie.

Źródło zdjęcia:
By Oryginalnym przesyłającym był Hairwizard91 z angielskiej Wikipedii – Na Commons przeniesiono z en.wikipedia., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2140859

Komentarze
Wczytywanie...