Jamthund

0 839

Historia:

Jamthund pochodzi ze Szwecji z krainy Jämtlandii. Za odrębną rasę uznano go w 1946 roku. Wyhodowany został do polowania na łosie, wilki i niedźwiedzie. Jest jednym z największych psów myśliwskich w Skandynawii. Dziś Jamthund wykorzystywany jest do polowań, nie jest praktycznie znany poza granicami Szwecji.

Charakterystyka:

Jämthund to duży, silny i wytrwały pies myśliwski. Jest pewny siebie, sprawny, szybki. Niezwykle pracowity, mógłby polować całymi dniami i nocami. Potrafi poruszać się w najtrudniejszym terenie, nie jest zmęczony nawet po kilku dniach pracy. Dobrze wyszkolony jest znakomitym przyjacielem. Toleruje dzieci, ale wymaga nadzoru dorosłych. Jako pies rodzinny jest towarzyski i uczuciowy. Lubi jednak chodzić własnymi drogami. Jest bardzo inteligentny. Psy tej rasy mają umaszczenie szare z jaśniejszymi plamami na kufie, policzkach, podgardle i klatce piersiowej. Mają silne łapy, które pozwalają im brodzić po nierównym terenie pokrytym śniegiem.

Warto wiedzieć:

Jamthund potrzebuje dużej przestrzeni, dużo ruchu. Powinien odbyć szkolenie już we wczesnym okresie szczenięcym. Dobrze czuje się w wolnej przestrzeni. To typowy pies myśliwski. Wymaga regularnego szczotkowania.

Komentarze
Wczytywanie...