Jagd terier

0 3 515

Historia:

Jagd terier pochodzi z początku XX wieku, z okresu po I wojnie światowej. Jego przodkami są staroangielskie teriery szorstkowłose i teriery walijskie. Opracowany został przez myśliwych niemieckich. Wykorzystywany był jako pies myśliwski. Szybko zdobył wielką popularność. Jest uznanym w całej Europie psem myśliwskim. To wspaniały norowiec, tropiciel, aportowiec i płochacz. W Polsce także hodowany.

Charakterystyka:

Jagd terier to pełen temperamentu i wszechstronnie utalentowany pies myśliwski. Wymaga konsekwentnego szkolenia, doświadczonego opiekuna. Wymaga wiele cierpliwości. Dobrze wyszkolony jest niezastąpionym pomocnikiem myśliwego. Jest to pies niezwykle odważny, wytrwały i inteligentny. Zawsze można na nim polegać, to niezastąpiony towarzysz. Jest oddany swojemu właścicielowi, posłuszny i wierny. Jest także nieustępliwy i uparty. Niesamowicie pracowity. Kocha swoją rodzinę, jest dla niej miły i czuły, ale to pies o dużej pasji myśliwskiej. Jagd terier to mały pies o zwartej budowie. Jest nieco dłuższy niż wyższy. Jego umaszczenie może być czarne podpalane, czarno-szare, ciemnobrązowe. Występują odmiany gładko i szorstkowłose.

Warto wiedzieć:

Jagd terier potrzebuje dużo pracy, ruchu i silnego właściciela. Nie jest dobrym psem rodzinnym. Nie nadaje się do życia w mieście. Jest w prosty w pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
By Lilly M – Praca własna, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1882587

Komentarze
Wczytywanie...