Jack Russell Terrier

0 1 229

Historia:

Jack Russell Terrier powstał z angielskiej rasy Parson Jack Russell Terrier, podzielonej w 2000 r. na dwie osobne rasy: wysoko nożnego Parsona i nisko nożnego Jacka. Obie odmiany kształtowane były w XIX wieku, przez zapalonego myśliwego, pastora Johna Russella, zwanego Jackiem. Nazwa Parson Russell została ustalona przez Amerykanów, zaś cała rasa Jack Russell Terrier uformowała się już w Australii. Psy te były określane jako „terriery fox i” i cenione za ich wytrzymałość do długich polowań i zdolności do kopania nor.

Charakterystyka:

Jack Russell Terrier potrzebuje dużo spacerów i wycieczek. Jest dziarski, żwawy i zaciekle obronny w swoim środowisku. Pracuje jako pies strażniczy. Kiedy obcy zbliża się do domu, napotka się z jego nieustannym szczekaniem. Zachowując właściwą ostrość i prawidłowe szkolenie Jack Russell Terriery są znakomitymi członkami rodziny, wierne, kochające. Uwielbiają zabawy w aportowanie, chętnie biegają, uwielbiają pływać.
Jack Russell jest mały, wytrzymały i silny. Jego głowa jest zazwyczaj płaska. Ma średniej długości kufę, nos czarny, alarmowe, migdałowe oczy, silne szczęki. Posiada silne przednie i muskularne tylne kończyny. Ogon jest zwykle proporcjonalny do długości ciała, wysoko osadzony, ale nie zwinięty. Jack Russell Terier ma płaszcz gładki, twardy, ochronny w kolorze zazwyczaj białym z czarnym, jasnobrązowym lub brązowym. Jack Russell terrier jest atletyczny, ale tryska energią, ma naturalny instynkt polowania, śledzenia i rozwiązywania problemów w środowisku naturalnym.

  

Zdjęcia:
Szasza-jack-russell-terrier-4lata-autor-Natalia-Rzewuska      Toffi-jack-russell-terrier-1rok-autor-Wiola-Wróbel

Warto wiedzieć:

Jack Russell Terrier jest niezależny i wymaga szczególnej uwagi w wychowaniu. Z tego też powodu niektórzy eksperci zalecają go tylko dla doświadczonych opiekunów. Jack Russell Terier powinien mieć tylko jednego opiekuna, z uwagi na jego trudny charakter. Prawdziwy przywódca. Jest bardzo inteligentny. Powinien mieszkać w domu z ogrodem. Lubi szczekać, kopać i gonić małe zwierzęta. Choć mały, może skakać bardzo wysoko i jest w stanie przeskoczyć ogrodzenie, kiedy jest znudzony i niespokojny. Na spacerze, zawsze należy trzymać go na smyczy. Jest niesamowicie szybki, ma intensywną ciekawość i odwagę. Może wejść w konflikt z większymi psami. Jack Russell Terriery dogadują się dobrze z całą rodziną, ale małe dzieci należy uczyć, by ich nie drażniły. Zdrowy Jack Russell może żyć 15 lat. Najczęstszym problemem zdrowotnym jest zaćma. Jest to solidna rasa ze stosunkowo nielicznymi problemami zdrowotnymi.

Zdjęcie główne: Kobi-jack-russell-terrier-1rok-Magda-Psiuk
Komentarze
Wczytywanie...