Irish Soft Coated Wheaten Terrier

0 574

Historia:

Irish Soft Coated Wheaten Terrier pochodzi z Irlandii. Nikt nie wie na pewno, gdzie i w jaki sposób wykształciła się rasa, legenda mówi, że gdy Hiszpańska Armada zatonęła u wybrzeży Irlandii, małe niebieskie psy, uciekły na brzeg. Rasa była pielęgnowana przez kilka stuleci w Irlandii. W 1937 nastąpił ich debiut na irlandzkiej hodowli, Klubowej Wystawie Champion. Psy pomagały w gospodarstwach chłopskich przy codziennych pracach, przy zaganianiu bydła, tępieniu szczurów, pilnowaniu domu i pomaganiu w polowaniach.

Charakterystyka:

Teriery pszeniczne to słodkie i żywe psy. Zabawne w domu czasami trochę uparte. Potrzebują szkolenia i pozytywnego treningu od najmłodszych lat. Ogólnie są bardzo zrelaksowane, zwłaszcza kiedy dostają dużo ćwiczeń i uwagi. Są wspaniałymi strażników. Irish Soft Coated Wheaten Terrier ma miękki, jedwabisty, płaszcz w kolorach pszenicznych. Ma potężną, prostokątną głowę, czerwonawo brązowe oczy i zadokowany ogon.

Warto wiedzieć:

Soft-coated wheaten teriery mogą żyć 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego oraz choroby jelit i nerek. Należy je codziennie czesać lub szczotkować.

źródło zdjęcia:
By Pleple2000 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1253177

Komentarze
Wczytywanie...