Irish Glen of Imaal Terrier

0 516

Historia:

Rasa Irish glen of imaal terrier wywodzi się z rejonów wschodniego wybrzeża Irlandii, z okolic hrabstwa Wicklowazwany z odległej doliny w górach Wicklow. Psy zostały wyhodowane do polowania na szczury i lisy. Mała, niska rama pozwalała polować w trudno dostępnych okopach. Glen najprawdopodobniej jest potomkiem szkockich terierów i buldoga. Ten odważny mały terrier jest obecnie uważany za cenionego towarzysza w gospodarstwach domowych.

Charakterystyka:

Irish glen of imaal terrier to niefrasobliwy i kompatybilny współlokator. Zuchwały i energiczny w terenie, może być dość spokojny w domu. Po południu, uwielbia wylegiwać się na kanapie. Lubi być blisko członków rodziny, jest zaangażowany w działalność gospodarstwa domowego. Pozostawiony sam zbyt długo, może być apatyczny, znudzony lub złośliwy. Lubi zabawy z dziećmi. Niektóre Glen of imaal terriery mogą być zadziorne i wojownicze w stosunku do innych psów. Jest aktywny, pojętny i skory do zabawy, podczas pracy jest cichy i zwinny. Rasa Irish glen of imaal terrier to średniej wielkości pies, o krótkich kończynach rozstawionych na zewnątrz. Ma szeroką, lekko wypukłą głowę, stojące uszy, silne kagańce i brązowe oczy z wyrazem pojętnym i czujnym. Ich średniej długości, gęste warstwy sierści mogą przyjmować kolor niebieski, pręgowany lub płowy.

Warto wiedzieć:

Glen of Imaal Terrier może żyć 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, zaburzenia wzroku jak progresywny zanik siatkówki oraz podrażnienia skóry. Silny charakter psa wymaga konsekwentnego podejścia ze strony właściciela.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Irish+Glen+of+Imaal+Terrier+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjrjLv3wIrcAhUMFCwKHZKSClsQsAQIKQ&biw=

Komentarze
Wczytywanie...