Hygenhund

0 727

Historia:

Hygenhund pochodzi z Norwegii z XIX wieku. Opracowany został przez norweskiego hodowcę F. Hygena, stąd też pochodzi nazwa tej rasy. Jest krzyżówką niemieckiego gończego hölsteinera i gończego skandynawskiego. Wykorzystywano go do polowań w trudnych arktycznych terenach. Dziś pracuje również jako pies ratunkowy.

Charakterystyka:

Hygenhund to niezmiernie wytrzymały i wytrwały pies. Ogromnie pracowity, rzadko odpoczywający i leniuchujący. Jest przy tym bardzo radosny, żywy i energiczny. Potrzebuje opiekuna bardzo sprawnego, z pasją sportowca, jest wówczas idealnym kompanem. Lubi życie rodzinne, czuje się bardzo odpowiedzialny za jej bezpieczeństwo. Jest wspaniałym psem obronnym. Jego priorytetem jest praca. Lubi polować, nie czuje przy tym zmęczenia. Potrafi przez długi okres czasu pokonywać trudny teren w poszukiwaniu i transportowaniu rannych. Hygenhund to pies średniej wielkości. Ma mocne i silne łapy, wzmocnione gęstym włosem pomiędzy palcami, co pozwala na pokonywanie zaśnieżonych terenów. Jego umaszczenie ma kolor ciemnożółty z białymi znakami, czerwony, czarno-palony. Ma prostą i gęstą sierść, krótki tułów, klinową głowę, odstające uszy.

Warto wiedzieć:

Hygenhund jest prosty w pielęgnacji, potrzebuje szczotkowania co drugi dzień oraz profesjonalnego strzyżenia u groomera. Należy unikać kąpieli. Ogólnie jest to zdrowa rasa, bez obciążeń genetycznych. Wymaga dużo ruchu i spacerów.

Komentarze
Wczytywanie...