Hollandse smoushond

0 781

Historia:

Hollandse smoushond najprawdopodobniej związany jest ze sznaucerem i pinczerem niemieckim. Dokładne losy tej rasy nie są znane. Był bardzo popularny pod koniec XIX wieku. Początkowo wykorzystywany do polowania na gryzonie. Był także psem towarzyskim. Smoushond jest mało popularny poza granicami Holandii.

Charakterystyka:

Smoushond holenderski to żywy, opanowany i przyjazny towarzysz. Jest niezmiernie oddany właścicielowi. Kocha tych, których sam uznaje. Bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi, uwielbia zabawy, gry i aportowanie. Jest przy tym niesamowicie zabawny. Akceptuje inne zwierzęta, może zaprzyjaźnić się z kotem. Jest także dobrym psem stróżującym. Wymaga socjalizacji, nie jest trudny w szkoleniu. Potrzebuje pozytywnego wsparcia i konsekwentnych działań, inaczej będzie próbował przejąć inicjatywę rządzenia opiekunem. Smoushond holenderski ma długą, szorstką sierść, brodę, wąsy i długie brwi. Jego umaszczenie ma kolor słomowo-żółty. Oczy jasne, uszy trójkątne, głowa lekko zaokrąglona i umiarkowanej długości kufa. Jego nogi pokryte są długimi włosami.

Warto wiedzieć:

Holenderskie Smoushond nie lubią upałów, powinny przebywać w chłodnych pomieszczeniach. Potrzebują dużo spacerów, ćwiczeń, gier w piłkę. Żyją 15 lat. Wymagają prostej pielęgnacji, szczotkowania, czyszczenia uszu i profesjonalnego strzyżenia 4-6 razy w roku.

Komentarze
Wczytywanie...