Hokkaido

0 529

Historia:

Hokkaido znany też jako pies Ainu Inu. Pojawił się w Japonii w azjatyckim plemieniu Ajnów, tysiące lat temu. Walczył z niedźwiedziami. Posiada bystre zmysły i zręczność. Jest samodzielny w pracy. Potrafi podejmować decyzje dotyczące zagrożenia ludzkiej rodziny z którą mieszka. Przez wieki chwalony za to, że był niezawodnym opiekunem i towarzyszem człowieka. Jest bardzo wytrzymały fizycznie, potrafi wytrzymać ekstremalne zimno. Wszystkie te cechy są bezpośrednim wynikiem wyjątkowo trudnych warunków środowiskowych, do których musiał się dostosować. Psy tej rasy uważane są w Japonii za ukochaną i narodową rasę.

Charakterystyka:

Hokkaido jest odważny i pracowity, a przy tym łagodny i spokojny w domu. Tworzy bardzo silne więzi ze swoimi rodzinami i jest łagodnie usposobiony do dzieci. Jest inteligentny i elastyczny. Chętny do nauki i łatwy do wyszkolenia. Ma także niesamowicie obronne instynkty. Kokkaido to średniej wielkości pies, o mocnej budowie kości. Jego mięśnie są twarde i wyrzeźbione. Włos okrywowy jest twardy, sztywny i prosty, a włos na ogonie dosyć długi i sterczący. Umaszczenie: sezamowe, pręgowane, rude, czarne, czarne podpalane, białe. Ma małe oczy, prawie trójkątne, szeroko rozstawione, koloru brązowego. Uszy także małe, trójkątne, lekko nachylone do przodu i mocno spiczaste. Szyja natomiast jest potężna i muskularna, bez podgardła. Nos czarny, przy białej sierści dozwolony cielisty. Jego chód jest żywy, szybki, lekki i sprężysty.

Warto wiedzieć:

Pies Ainu może żyć 14 lat. Posiada stosunkowo niewiele genetycznych problemów zdrowotnych. Pielęgnacja jego jest prosta: wystarczy odświeżać regularnie grubą warstwę sierści. Ponieważ ma sportowy i ciekawy charakter, pies nie nadaje się do mieszkania w apartamencie. Potrzebuje dużo ruchu, długich spacerów każdego dnia.

źródło zdjęcia:
By Magdalena Niemiec – http://www.osa-art.pl/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14902285

Komentarze
Wczytywanie...