Hiszpański pies wodny

0 747

Historia:

Hiszpański pies wodny to stara rasa pochodząca z Hiszpanii, udokumentowana w 1110. Jest uważana za potomków tureckich psów wodnych. Hiszpański pies wodny został wyhodowany jako wszechstronny pies użytkowy, do polowania na małą zwierzynę, do pasienia stada i jako towarzysz dla rybaków. W XVIII wiecznej południowej Hiszpanii, psy były wykorzystywane do hodowli stada. Dziś hiszpański pies wodny jest psem towarzyszącym, ale nadal, także psem pracującym. Można go również znaleźć przy pracy w poszukiwaniu i ratowaniu ludzi, wykrywaniu bomb i narkotyków. Pies wodny jest także psem stróżującym i psem myśliwskim.

Charakterystyka:

Hiszpański pies wodny jest szczęśliwy będąc w towarzystwie dzieci, uwielbia wygłupy i wybryki. Bardzo kocha i chroni swoją rodzinę. Psy tej rasy są łatwe w szkoleniu, mogą wykonywać wiele rodzajów zadań, w tym poszukiwania i ratownictwo. Są inteligentne i wszechstronne, czujne, łagodne, wierne i przyjacielskie. Potrzebują mnóstwo ćwiczeń. Hiszpański pies wodny to średniej wielkości pies mający szczęśliwy i humorystyczny wygląd. Jego umaszczenie może być w kolorze brązowym, beżowym lub czarnym, może mieć także białe znaczenia. Jego nos jest w takim samym kolorze jak jego płaszcz lub nieco ciemniejszy. Ma dumną postawę.

Warto wiedzieć:

Hiszpańskie Psy wodne są oddane swoim rodzinom, są bardzo opiekuńcze. Nieufność wobec obcych, zwykle objawia się izolacją. Hiszpański pies wodny potrzebuje szkolenia. Jest to dość zdrowa rasa. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują chorobę Addisona i niedoczynność tarczycy. Długość życia kształtuje się od 10 do 14 lat

źródło zdjęcia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hiszpa%C5%84ski_pies_dowodny#/media/File:Perro_agua.jpg

Komentarze
Wczytywanie...