Harrier

0 983

Historia:

Harrier pierwszy raz pojawił się w XII wieku w Anglii. Jest skrzyzowaniem foxhounda, greyhounda i foksteriera. Pierwotnie hodowany był do polowania na króliki, zające i lisy. Dziś znany jest jako pies myśliwski.

Charakterystyka:

Harriery to psy bardzo przyjazne, potrafią obcować z dziećmi, innymi zwierzętami i gośćmi. Niektóre mogą być nawet gadatliwe, poprzez swoje wycie i szczekanie. Bardzo łakną ludzkiej uwagi. Mogą stać się bardzo samotne, jeśli przebywają długo same w domu. Lubią towarzystwo zarówno psów jak i kotów. Harrier to pies żywiołowy, sympatyczny, przyzwyczajony do życia w grupie. Nie jest psem do towarzystwa. Jego najczęściej spotykane umaszczenie to tricolor. Psy te rasy mają długie, lekko kopulaste główki, ciemne oczy i zaokrąglone uszy w kształcie litery V. Mają grube karki i długie ogony.

Warto wiedzieć:

Harrier ma silny instynkt polowania. Potrzebuje dużo ruchu i świeżego powietrza. Nie jest najlepszym wyborem psa do życia w mieszkaniu. Harrier potrzebuje miejsca, aby wędrować i biegać. Może żyć 12 lat. Ogólnie zdrowy, u niektórych może rozwijać się dysplazja stawu biodrowego. Jest bardzo łatwy w pielęgnacji. Posiada tendencję do przybierania na wadze, jeśli jest przekarmiany.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Harrier+dog+foto&client=firefox-b-ab&tbm=

Komentarze
Wczytywanie...