Haldenstovare

0 564

Historia:

Haldenstovare pochodzi z początku XIX wieku z Norwegii,  z miasta Halden, stąd też nazwa tej rasy. Jego przodkami są norweskie, niemieckie, szwedzkie i angielskie psy gończe. Wykorzystywano go do tropienia zwierzyny. Hodowany był także do towarzystwa. W Polsce rasa ta jest rzadko spotykana.

Charakterystyka:

Haldenstovare to pełen wdzięku i gracji pies myśliwski. Niezmiernie przywiązany do swojego opiekuna. Jest wierny, posłuszny i lojalny. Zawsze na niego można liczyć, to niezastąpiony towarzysz pracy, przygód i wspaniały przyjaciel. Jest także doskonałym psem domowym, rodzinnym. Kocha swoją rodzinę. Uwielbia czas spędzany wspólnie z nią. Ma dobry kontakt z dziećmi, potrafi się z nimi bawić, jest delikatny i opiekuńczy. Haldenstovare to pies wytrzymały. Potrafi pracować w trudnych warunkach. Posiada mocną, elastyczną sylwetkę, średniej wielkości głowę, wydłużoną kufę, brązowe oczy. Jego umaszczenie jest trójkolorowe, a sierść krótka.

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy potrzebują dużo ruchu, biegów, konstruktywnych zadań. Wymagają szkolenia. W pielęgnacji proste.

źródło zdjęcia;
By Sabine (dogwiki) on http://www.profi1a.de/dogwiki/index.php/Benutzer:Sabine – Originally from de.wikipedia; description page is (was) hereQuelle:

Komentarze
Wczytywanie...