Grzywacz chiński

0 661

Historia:

Uważa się, że rasa Grzywacz Chiński powstała w Afryce. Ten mały, bezwłosy pies ceniony był przez żeglarzy i kupców już setki lat temu. Chińska hodowla tych psów jest dziś mniejsza, ale nadal handluje się nimi w Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej i Afryce. Dzisiejszy Grzywacz chiński ewoluował. Jest psem do towarzystwa wysoko cenionym w Ameryce. W Polsce także, rasa ta staje się coraz bardziej popularna. W roku 2006 wystawiono 256 grzywaczy.

Charakterystyka:

Grzywacze chińskie są bardzo przywiązane do swoich właścicieli. Potrzebują dużo uwagi i miłości. Lubią bawić się na dywanie, uczyć nowych sztuczek. Dobrze dogadują się z dziećmi. Lubią się przytulać. Idealne do życia w mieście, są grzeczne, czyste i stosunkowo ciche. Nie wymagają dużo przestrzeni. Nie są dobrymi strażnikami ale szczekają, jeśli wyczują niebezpieczeństwo. Są dwa rodzaje Grzywaczy chińskich : bezwłose i owłosione. U psa bezwłosego (nagiego) występują włosy na głowie, łapach i ogonie. Jego skóra jest delikatna i ciepła w dotyku. U psa owłosionego występuje miękka okrywa włosowa. Jest całkowicie pokryty jedwabistym płaszczem dowolnego koloru. Są to psy niealergizujące ich włos strukturą przypomina włos ludzki. Oba style są lekkie i wdzięczne.

               

Warto wiedzieć:

Zdrowy Grzywacz chiński może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują próchnicę, hipotermię i podrażnienia skóry. Na słońcu należy stosować u niego ochronę przeciwsłoneczną, gdyż łatwo może się poparzyć. Grzywacz owłosiony wymaga codziennego szczotkowania, a Grzywacz bezwłosy pielęgnacji skóry, stosując przy tym oleje i kremy na skórę.

Zdjęcia: Zola-grzywacz-chiński-szczeniak-6m-cy-autor-Daria-Siemion

Komentarze
Wczytywanie...