Gryfonik brukselski

0 677

Historia:

Gryfonik brukselski był pierwotnie hodowany w XIX wieku w Belgii w celu tępienia gryzoni ze stajni. Jego przodkiem jest pies miniaturowy o szorstkim włosie. Dziś hodowany jest jako pies do towarzystwa i wystawiany na wystawach psów.

Charakterystyka:

Gryfonik brukselski to inteligentny i żywy towarzysz z wielką osobowością. Energiczny i ciekawski, potrafi chodzić cały dzień za swoim opiekunem, by następnie usiąść na kolanach w chwili, gdy opiekun odpoczywa. Uwielbiają długie pieszczoty na kanapie, przez co stają się nieco rozpuszczone. Są jednak przy tym kochane, milutkie i dobroduszne. Gryfoniki mają krępe ciało, duże, zaokrąglone głowy, ciężkie brody. Niemal po ludzku potrafią marszczyć brwi. Ich oczy są duże, ciemne i szeroko ustawione, uszy są osadzone wysoko. Gryfonik brukselski posiada tylko i wyłącznie umaszczenie rude, rudopłowe lub pszeniczne z maską czarną lub silnie rozjaśnioną.

Warto wiedzieć:

Griffonik brukselski potrzebuje dużo cierpliwości podczas szkolenia. Może być nieśmiały, a jego uczucia bardzo łatwo można skrzywdzić. Gryfoniki chcą czuć się jak prawdziwi członkowie rodziny, nawet wówczas, gdy jest to jednoosobowa rodzina. Potrzebuje dużo miłości i uwagi, a będzie wówczas zadowolony. Pieski te bardzo dużo biegają po domu, co czyni je dobrymi mieszkańcami mieszkań i domów. Codzienny spacer i zabawa na dywanie zaspokoją ich całkowicie. Griffonik brukselski może być kruchy i wrażliwy. Zdrowy może żyć długo, nawet 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują problemy z oddychaniem, choroby oczu i problemy podczas porodu. Szczenięta, często rodzą się przez cięcie cesarskie, są bardzo kruche. Gryfonik potrzebuje dobrego, codziennego szczotkowania.

źródło zdjęcia
https://www.google.com/search?q=gryfonik+brukselski+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiJvu60hIjcAhWLBywKHYLrAv8QsAQIVQ&biw=1280&bih=584#imgdii=z6AhyxdT

Komentarze
Wczytywanie...