Gryfonik belgijski

0 883

Historia:

Gryfonik belgijski pochodzi z Belgii. Jego przodkami były psy wykorzystywane do łapania gryzoni. Jest to piesek do towarzystwa. Hodowany w szczególności w Belgii, Szwecji, w Stanach Zjednoczonych. W Polsce mało popularny.

Charakterystyka:

Gryfonik belgijski to inteligentny, łagodny, wesoły i przyjacielski piesek. Uwielbia zabawę, bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi. Nie lubi samotności. Jest niezwykle energiczny, potrzebuje więc dużo ruchu, spacerów, gier, biegów. Po odpowiedniej dawce ćwiczeń jest spokojny, cichy, nie szczeka, nie przeszkadza domownikom. Dobrze akceptuje inne psy, nie ma w sobie agresji ani dominacji. Jest niezwykle czujny, stąd też może być psem stróżującym. Gryfonik belgijski ma umaszczenie czarne podpalane lub czarnobrązowe. Ma kwadratową, dobrze umięśnioną sylwetkę, silne łapy. Posiada okrągłą głowę, płaski, skrócony pysk, duże czarne oczy i charakterystyczną bródkę z wąsami.

Warto wiedzieć:

Gryfonik belgijski żyje 15 lat. Nie jest obciążony chorobami genetycznymi. Czasami może wystąpić łzawienie oczu. Podczas snu chrapie. Jest cichy, nadaje się do mieszkania w bloku. Nie lubi upałów. Wymaga trymowania sierści 4-6 razy w roku. Wskazana jest pielęgnacja oczu.

Komentarze
Wczytywanie...