Griffon Korthalsa

0 554

Historia:

Griffon Korthalsa został opracowany w XIX wieku przez holenderskiego hodowcę, który chciał stworzyć nowy rodzaj psa myśliwskiego. Poprzez skrzyżowanie szorstkowłosych wyżłów heskich, francuskich gryfonów oraz holenderskich psów wodnych, retrievera i spaniela, Griffon Korthalsa stał się psem wszechstronnym. To wytrzymały pies, polujący na bagnach i polach. Bardzo szybko stał się towarzyszem i przyjacielem domu.

Charakterystyka:

Griffon znany jest jako pracownik wykwalifikowany i trwały. To fantastyczny zawodnik w stanie trackera i wspaniały retriever, porusza się szybko przez bagna, nad strumieniami i po lesie. Lubi także doskonały relaks na kanapie, uwielbia tarzać się z dziećmi po dywanie. Kocha czas spędzony z rodziną. Pozostawiony sam, może czuć się bardzo samotny i przygnębiony. Griffon Korthalsa ma silną, średnią klatkę objętą twardą powłoką sztywnej sierści, która zazwyczaj jest w kolorze brązowym, rdzawym, białym i brązowym, białym i pomarańczowym lub stalowym i brązowym. Ma wybitne wąsy i brwi.

Warto wiedzieć:

Griffon nie nadaje się do życia w mieszkaniu, potrzebuje dużo świeżego powietrza i ćwiczeń, bez nich może stać się bardzo nieszczęśliwy. Idealnie, jak ma duży, ogrodzony plac na którym może biegać. Może żyć 12 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. U niektórych może rozwijać się dysplazja stawu biodrowego. Jego ciężki włos jest nieco trudny do utrzymania, wymaga regularnego szczotkowania.

źródło zdjęcia:
By Elf z angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=768834

Komentarze
Wczytywanie...