Grand Gascon Saintongeois

0 553

Historia:

Grand Gascon Saintongeois pochodzi z XIX wieku z Francji. Jego przodkami są gascon blue i ariegeois. Został opracowany przez barona de Virelade. Wykorzystywany  do polowania w sforze na sarny, zające i inne zwierzęta, zarówno małe i duże. Hodowany  przeważnie przez arystokrację francuską. Dziś rasa ta jest rasą unikatową.

Charakterystyka:

Grand Gascon Saintongeois to niezwykle niezależny, odporny na trudne warunki pracy pies. Posiada niespożytą energię, jest nawet nieco zuchwały. Bardzo przywiązany do swojego opiekuna. Wymaga konsekwentnego wyszkolenia. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Uwielbia ruch, biegi, duże przestrzenie. Posiada dwukolorowe umaszczenie. Może być w kolorze biało-złotym lub biało-czarnym. Ma charakterystyczne luźne fałdy skóry na głowie i szyi. Posiada muskularne, ciało, długie nogi i elegancki ogon. Ma ciemne brązowe oczy, czarny nos, wydłużoną głowę, długie uszy.

Warto wiedzieć:

Grand Gascon Saintongeois to pies energiczny, potrzebuje więc dużych przestrzeni i dużo ruchu. Najlepiej czuje się w otwartym środowisku. Jest łatwy w pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
By not specified (except those with signature on image) – W. E. Mason – Dogs of all Nations, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6801064

Komentarze
Wczytywanie...