Gończy z Nivernais

0 675

Historia:

Gończy z Nivernais pochodzi z XIII wieku z Francji. Jego przodkami są najprawdopodobniej arabskie charty myśliwskie, przywiezione przez krzyżowców. Wykorzystywany był do polowań na dziki i niedźwiedzie.

Charakterystyka:

Gończy z Nivernais to pies bardzo odważny, wytrzymały i bojowy. Jest energiczny i żywy. Uwielbia ruch, spacery i wędrówki. Przywiązany do swego opiekuna. Lubi przebywać w towarzystwie ludzi. Posłuszny i chętny do nauki. Proces socjalizacji powinien zacząć się we wczesnym okresie, w przeciwnym wypadku pies będzie destrukcyjny z objawami agresji. Nie jest typem psa samotnika. Jest psem bardzo skromnym, niewymagającym. Gończy z Nivernais to pies średniej wielkości. Jego umaszczenie ma kolor szaroniebieski, czarny, czarny podpalany, czerwony z czarnymi lub białymi plamami. Jego sierść jest długa, gruba i twarda. Sprawia wrażenie ciągle potarganej. Ma długi pysk i szerokie uszy.

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy potrzebują dużej przestrzeni. Ich sierść wymaga systematycznej pielęgnacji. Ogólnie zdrowa rasa, bez obciążeń genetycznych.

Komentarze
Wczytywanie...