Gończy z Jury – St. Hubert

0 536

Historia:

Gończy z Jury –St. Hubert pochodzi z XVI wieku ze Szwajcarii. Jego przodkami są psy gończe francuskie. Wykorzystywany był jako pies myśliwski do polowań na drobną zwierzynę taką jak zające, króliki, lisy oraz zwierzynę grubą jak jelenie, dziki. Jest znakomitym psem tropiącym.

Charakterystyka:

Gończy z Jury –St. Hubert to łagodny, spokojny, energiczny pies. Jest niezwykle wierny i oddany swojemu opiekunowi. Wymaga szkolenia, ale jest chętny do nauki i szybko się uczy. Dobrze wychowany jest znakomitym towarzyszem i kompanem. Uwielbia czas spędzony z właścicielem. Kocha ruch, długie spacery, wędrówki po lesie. Lubi zabawy polegające na tropieniu. To pies niesamowicie żywotny, pełen energii i ochoty do pracy. Nie przejawia agresji do innych psów. Kocha swoją rodzinę, nawet dobrze dogaduje się z dziećmi, ale nie jest to dobry pies rodzinny, to urodzony myśliwy. Gończy z Jury –St. Hubert posiada gęstą, krótką sierść, umaszczenie podpalane z czarnymi plamami. Ma długie zwisające uszy, czarny duży nos, a na czole, szyi i grzbiecie pofalowana skórę.

Warto wiedzieć:

Gończy z Jury –St. Hubert wymaga dużo ruchu, przestrzeni. Najlepiej czuje się w terenie leśnym, naturalnym. Jego pielęgnacja jest prosta.

Komentarze
Wczytywanie...