Gończy z Jury – Bruno

0 571

Historia:

Gończy z Jury – Bruno podobnie jak Gończy z Jury – St. Huberta pochodzi z XVI wieku ze Szwajcarii. Jest potomkiem starych psów gończych francuskich. Opracowany został jako pies myśliwski. Jest dobrym psem tropiącym. Wykorzystywano go do polowania na zające, lisy, jelenie.

Charakterystyka:

Gończy z Jury – Bruno posiada niesamowity instynkt łowiecki. To bardzo wytrzymały, energiczny i bystry pies. Jest niezmiernie przywiązany do opiekuna. Nie posiada w sobie agresji ani dominacji, czasami może być nieco uparty. Wymaga szkolenia, ale jest łatwy w nauce, chętnie się uczy. Akceptuje życie rodzinne, lubi dzieci, ale należy pamiętać, że to urodzony myśliwy. Najlepiej czuje się w lesie i w otwartych terenach. Kocha przyrodę. Gończy z Jury – Bruno ma krótką sierść. Jego umaszczenie jest czerwone, złote, bez białych znaczeń. Posiada duży, czarny kubrak.

Warto wiedzieć:

Gończy z Jury – Bruno podobnie jak Gończy z Jury St. Hubert potrzebuje dużo ruchu i dużych przestrzeni. Nie jest dobrym towarzyszem mieszkańców miast. Może przebywać na zewnątrz jako pies podwórkowy.

Komentarze
Wczytywanie...