Gończy włoski

0 766

Historia:

Gończy włoski to rasa bardzo stara. Powstała w II wieku. Swoją historią sięga czasów rzymskich, a ich przodkowie pochodzą z dawnego Egiptu. Przodkami Gończego włoskiego są wczesne charty i europejskie psy gończe. Istnieją dwie odmiany tej rasy, różniące się tylko rodzajem szaty, gończy włoski krótkowłosy i gończy włoski szorstkowłosy.

Charakterystyka:

Gończy włoski to wrażliwy, posłuszny i kochany pies. Bardzo przywiązany do swojego opiekuna, do rodziny, do domu. Jest idealnym przyjacielem dzieci, doskonałym psem stróżującym. Jest bardzo pojętnym psem, chętnie się uczy. Nie znosi zmiany właściciela, przeżywa to bardzo emocjonalnie. Gończy włoski może być krótkowłosy lub szorstkowłosy. Sierść gończego krótkowłosego jest gęsta i połyskliwa, natomiast gończego szorstkowłosego jest szorstka. Umaszczenie tych psów jest w kolorze czerwonym i czarnym z czerwonymi plamami. U niektórych może wystąpić biała gwiazdka na piersi.

Warto wiedzieć:

Gończy włoski może mieszkać w mieszkaniu, jeżeli opiekun potrafi zapewnić mu dużo ruchu w postaci biegów. Nie lubi być sam, potrzebuje dużo uwagi i serca. Nie znosi kotów.

źródło zdjęcia:
By Cyberjobe – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4876922

Komentarze
Wczytywanie...