Gończy westfalski

0 577

Historia:

Gończy westfalski pochodzi z Niemiec z Westfalii. Jest to bardzo stara rasa. Przez wiele lat psy te były ulubionymi zwierzętami na dworze niemieckim. Pochodzą najprawdopodobniej z krzyżówki psów gończych, bassetów i jamników. Wykorzystywane były do polowania na zające i lisy.

Charakterystyka:

Gończy westfalski to odporny, wytrzymały i energiczny pies. Ma bardzo silny charakter, jest może nieco uparty, nieposłuszny i niezależny, nigdy się nie podaje. W walce ze zwierzyną jest ostry i zawzięty. To znakomity pies myśliwski. Uwielbia rywalizację, jest niezwykle czujny i bystry. Po pracy, w domu jest spokojny, czuły i serdeczny. Lubi kontakt z ludźmi, kocha swoją rodzinę. Jest dla niej przyjacielem i oparciem. Posłusznie wykonuje jej polecenia. Potrzebuje dużo ruchu, lubi zabawy na powietrzu. Jest pracowity, musi mieć zapewnione zajęcie. Źle wychowany może być destrukcyjny. Gończy westfalski to pies dobrze zbudowany, dobrze umięśniony i silny. Od swego przodka jamnika odziedziczył krótkie nogi. Ma ciemne oczy, długie uszy, krótką, gęstą sierść. Jego umaszczenie jest w kolorze czarno-biało-brązowym.

Warto wiedzieć:

Gończy westfalski potrzebuje dużo ruchu, systematycznych spacerów i dużo uwagi ze strony opiekuna. Wymaga konsekwentnego szkolenia. Nie jest dobrym mieszkańcem bloku. Pielęgnacja jego sierści polega na regularnym szczotkowaniu.

Komentarze
Wczytywanie...