Gończy smalandzki

0 776

Historia:

Gończy smalandzki pochodzi z XIII wieku ze Szwecji. Nazwa tej rasy pochodzi od nazwy krainy Smaland. Wyhodowana została do pracy myśliwskiej do polowania na lisy i zające. Pierwszym hodowcą był baron von Essen.

Charakterystyka:

Gończy smalandzki to żywy i aktywny pies. Z uwagi na dobry węch jest znakomitym psem tropiącym. Jest inteligentny i przywiązany do swojego opiekuna. Lubi czas spędzony z rodziną. Nie lubi być sam. Zaniedbany i samotny może stać się destrukcyjny. Lubi ruch i konstruktywne zabawy, szczególnie te które wymagają użycia węchu. Gończy smalandzki to pies pracujący, chętny do zadań i ćwiczeń. Ma łagodne usposobienie, nie jest bojaźliwy ani agresywny w stosunku do innych psów. Jego umaszczenie jest czarne, podpalane na nogach, pysku i brwiach. U niektórych mogą występować białe plamy na końcu ogona i stopach. Ma gęstą i lśniącą sierść.

Warto wiedzieć:

Gończy smalandzki potrzebuje dużo ruchu, aktywnych spacerów i biegania na otwartej przestrzeni. Nie jest przystosowany do życia w mieszkaniu. Jest łatwy w pielęgnacji, wystarczy regularne szczotkowanie.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Gończy+smalandzki+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&so

Komentarze
Wczytywanie...