Gończy słowacki

0 729

Historia:

Gończy słowacki wyhodowany został najprawdopodobniej na początku XIX wieku z krzyżówki gończych austriackich, chartów polskich, chartów węgierskich i miejscowych psów Scytów. Przodkowie tej rasy pochodzą od psów gończych, które zamieszkiwały wschodnią Europę w czasach starożytnych. Hodowano go jako psa myśliwskiego do polowań na czarną zwierzynę i na drapieżniki.

Charakterystyka:

Gończy słowacki to wytrzymały i odważny pies. Potrafi podążać za zwierzyną całymi godzinami. Posiada dużą zdolność do trzymania tropu. Bardzo dobrze orientuje się w terenie. Jest przy tym bardzo spokojny i opanowany. Jego niezależność i silna wola sprawia, że jest niezawodnym psem stróżującym. Potrzebuje szkolenia i socjalizacji od najmłodszego okresu szczenięcego. Gończy słowacki jest nieco dłuższy niż wyższy. Ma grube, gęste włosy. Jego szata jest koloru czarnego z brązowymi oznaczeniami na nogach. Uszy są średniej długości i zaokrąglone na końcu, oczy ciemne, migdałowe.

Warto wiedzieć:

Gończy słowacki to czuły pies, ale woli samotność. Chodzi swoimi drogami. Trudny w szkoleniu. Potrzebuje mnóstwo ćwiczeń i regularnego szczotkowania.

źródło miejsca:
By Pleple2000 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2639717

Komentarze
Wczytywanie...