Gończy Schillera

0 767

Historia:

Gończy Schillera został wyhodowany w XIX wieku w Szwecji. Pochodzi z krzyżówki lokalnych psów myśliwskich, gończych niemieckich, gończych szwajcarskich oraz harrierów i angielskich psów trójkolorowych. Nazwa pochodzi od twórcy tej rasy psów, Petera Schillera. Gończy Schillera to lekki i szybki pies gończy wykorzystywany do polowania na lisy i zające. Jest jednym z najbardziej popularnych psów myśliwskich w Szwecji.

Charakterystyka:

Gończe Schillera to psy bardzo wytrzymałe i odporne na ból. Mają doskonały węch. Są szybkie, dokładne i wierne. Uwielbiają czas spędzony z rodziną. Są bardzo przywiązane do opiekuna. Potrzebują szkolenia i socjalizacji. Są łatwe w szkoleniu i tresurze. Samotne i zaniedbane mogą być agresywne lub zbyt nieśmiałe. Bez odpowiedniej nauki mogą być nieufne wobec nieznajomych. Mają żywy i dobroduszny temperament. Gończy Schillera ma proporcjonalną, lekką budowę ciała, krótki, gęsty włos, który stanowi ochronę przed mrozami. Ma duże, zwarte łapy przystosowane do pracy w trudnym terenie. Jego umaszczenie jest rude z czarnym czerpakiem.

Warto wiedzieć:

Gończy Schillera potrzebuje dużo ruchu na świeżym powietrzu. Nie jest dobrym mieszkańcem bloku i małego mieszkania. Ogólnie rasa zdrowa, bez obciążeń genetycznych.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-ab&tbm=isch&q=Gończy+Schillera+wikipedi

Komentarze
Wczytywanie...