Gończy niemiecki

0 906

Historia:

Gończy niemiecki pochodzi z Niemiec. Został wyhodowany do polowania na zające i inną drobną zwierzynę. Używany do napędzania zwierzyny w sieci oraz do konnych polowań.

Charakterystyka:

Gończy niemiecki to pracowity, przeznaczony do ciężkiej pracy pies. Jest bardzo energiczny, potrzebuje dużo aktywności i ruchu. Jest zadowolony kiedy ma do wykonania pracę, uwielbia nowe wyzwania. Jest spokojny, towarzyski, zrównoważony oraz niezwykle posłuszny. Nie rozpoczyna pracy bez wyraźnego polecenia opiekuna. Wymaga jednak odpowiedniego szkolenia i wczesnej socjalizacji. Nie lubi pozostawać sam na długi okres czasu. Zaniedbany może stać się agresywny i destrukcyjny. Gończy niemiecki ma krótki i zwarty włos. Może być w kolorze płowym, płowo-czarnym i płowo-czarno-ciemnoszarym. Na czole, nosie, piersiach, łapach i na końcu ogona występują białe łaty.

Warto wiedzieć:

Gończy niemiecki potrzebuje dużo spacerów i ruchu na świeżym powietrzu. Nie jest wyhodowany do życia w bloku. Uwielbia duże przestrzenie. Problemy zdrowotne mogą obejmować dysplazję stawu biodrowego. W pielęgnacji nie jest kłopotliwy.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Gończy+niemiecki+wikipedia+foto&client=firefox

Komentarze
Wczytywanie...