Gończy lucerneński

0 564

Historia:

Gończy lucerneński pochodzi z XVI wieku ze Szwajcarii. Niewiele wiadomo o jego pochodzeniu. Najprawdopodobniej jego przodkami były psy gończe francuskie. Wykorzystywany był jako pies myśliwski do polowania na drobną i grubą zwierzynę. Pracował jako tropiciel . Istnieje krótkonoga odmiana tej rasy- gończy lucerneński krótkonożny, który osiąga tylko 42 cm wysokości.

Charakterystyka:

Gończy lucerneński to konsekwentny i skuteczny myśliwy. Jest niezwykle pracowity, energiczny i aktywny. Potrafi pracować w trudnych warunkach. Jest wytrzymały i silny. Jest bardzo przywiązany do właściciela. Potrafi być wierny, oddany i przyjacielski. Wymaga stanowczego i pozytywnie wzmocnionego szkolenia. Dobrze wychowany, pozbawiony jest nieśmiałości, lęku i agresji. Czasami może być niezależny i uparty. To doskonały kompan i pomocnik. Zawsze na niego można liczyć. W domu jest czuły, serdeczny i miły, ale nie jest to dobry pies rodzinny. Potrzebuje dużo ruchu, to typowy myśliwy. Gończy lucerneński to dobrze zbudowany pies, posiada mocną sylwetkę ciała. Ma ciemny nos, ciemne oczy, uszy z krótkim włosem. Jest psem gładkowłosym, jego umaszczenie jest trójkolorowe, niebieskie z ciemnymi i białymi łatami.

Warto wiedzieć:

Gończy lucerneński potrzebuje otwartej przestrzeni i dużo ruchu. Nie jest dobrym psem do życia w mieście. Prosty w pielęgnacji, wystarczy regularne szczotkowanie.

Komentarze
Wczytywanie...