Gończy jugosłowiański trójkolorowy

0 1 426

Historia:

Gończy jugosłowiański pochodzi z Jugosławii. Po rozpadzie Jugosławii w 1991 roku nazwa psa została zmieniona na Gończy serbski Tricolour. Zaczęto używać obu nazw. W 1961 roku Gończy serbski trójkolorowy został uznany za odmienną rasę. Używany był do polowania na dziki, lisy, zające. W Polsce jest to rasa unikalna.

Charakterystyka:

Gończy jugosłowiański trójkolorowy to oddany pies, bardzo przywiązany do swojego właściciela. Jest lojalnym towarzyszem na całe życie, oddanym kumplem w czasie polowań. Szybki i zwinny, posłuszny i skory do nauki. Potrzebuje socjalizacji od najmłodszego okresu szczenięcego. Potrzebuje dużo ruchu i wolnej przestrzeni. Potrafi odnaleźć się w domu i na polu. Jest nieufny wobec nieznajomych. Gończy jugosłowiański ma umaszczenie trójkolorowe, podkład jest czerwony z czarnym siodłem na grzbiecie i białą gwiazdą na głowie, która rozciągnięta na pysku tworzy kołnierz na szyi. Ma biały znak na klatce piersiowej, brzuchu, wewnętrznych stronach nóg oraz na końcu ogona. Jego włos jest krótki, obfity i lśniący.

Warto wiedzieć:

Gończy jugosłowiański trójkolorowy nie nadaje się do życia w bloku. Zdrowy może żyć 12 lat. Problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego. Jest przeciętny w pielęgnacji, nie wymaga strzyżenia.

źródlo zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Chase+Yugoslavian+tricolor+dog+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=is

Komentarze
Wczytywanie...