Gończy hiszpański

0 626

Historia:

Gończy hiszpański pochodzi z VI wieku z Hiszpanii. Najprawdopodobniej jego przodkami są psy hiszpańskie. Wykorzystywany był jako pies myśliwski do polowania na drobną i grubą zwierzynę. Dziś istnieją dwie odmiany tej rasy : duży gończy hiszpański i mały gończy hiszpański.

Charakterystyka:

Gończy hiszpański to znakomity towarzysz myśliwych. Jego pasją jest polowanie. Jest przy tym niestrudzony, odważny i oddany. Wymaga intensywnego szkolenia, uczy się powoli, ale jest posłuszny i wykonuje wszystkie polecenia. Jest to pies bardzo energiczny, potrzebuje dużo ruchu, w przeciwnym razie stanie się psem destrukcyjnym, nadpobudliwym i nieufnym lub ospałym i lękliwym. Czasami może sprawiać kłopoty wychowawcze, dlatego potrzebuje stanowczego, silnego opiekuna. Gończy hiszpański posiada silną, mocną sylwetkę. Ma kształtną głowę, długie uszy, ciemne oczy. Jego sierść jest krótka i błyszcząca, a umaszczenie ma kolor biało- pomarańczowy w różnych odcieniach.

Warto wiedzieć:

Gończy hiszpański nie nadaje się do życia w rodzinie, ani w mieście. To typowy pies myśliwski. Musi mieć zapewniony ruch i duże przestrzenie do prawidłowego funkcjonowania. Jest łatwy w pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
By Club del Sabueso Español y Razas Afines – Foto propia, Club del Sabueso Español y Razas Afines, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10650773

Komentarze
Wczytywanie...