Gończy fiński

0 852

Historia:

Gończy fiński pochodzi z Finlandii z XVIII wieku. Wyhodowany został z krzyżówki niemieckich, szwajcarskich, angielskich i skandynawskich psów gończych. Jest to jedna z najbardziej popularnych ras pracujących w Finlandii. Mało znany w Europie. Wykorzystywany jest do polowań na drobną zwierzynę. W Polsce jest to rasa unikalna.

Charakterystyka:

Gończy fiński to pies łagodny, towarzyski, ale uparty i z silnym instynktem łowieckim. Jest bardzo aktywny, potrzebuje dużo ruchu. Z natury spokojny, lubi dzieci. Wymaga jednak wczesnego szkolenia i socjalizacji, aby wyeliminować nadmierne i uciążliwe szczekanie. Jest bardzo przywiązany do właściciela. To wspaniały towarzysz i przyjaciel. Gończy fiński ma grubą, gęstą, średniej wielkości sierść. Jego umaszczenie jest w kolorze czarnym z białymi oznakami na głowie, szyi, piersiach, łapach i ogonie. Ma duże, opadające uszy, mocne nogi i długi ogon.

Warto wiedzieć:

Gończy fiński potrzebuje dużego domu z ogrodem, dużo spacerów i ruchu na świeżym powietrzu. Nie nadaje się do życia w mieście. Może mieć problemy zdrowotne z dysplazją stawu biodrowego. Łatwy w pielęgnacji.

źródło zdjęcia
https://www.google.com/search?q=Gończy+fiński+wikipedia+foto&client=firefox-b-a

Komentarze
Wczytywanie...