Gończy bośniacki Barak

0 912

Historia:

Gończy bośniacki Barak pochodzi z XIX wieku z Bośni. Jego przodkami były najprawdopodobniej psy w typie molosów, włoskie psy myśliwskie i psy bośniackie. Wykorzystywany był jako pies myśliwski, posokowiec. Jest raczej rasą unikalną.

Charakterystyka:

Gończy bośniacki Barak to silny, odważny, wytrwały pies myśliwski. Jest wszechstronny i utalentowany. To pies, który potrafi pracować w każdym terenie i polować na każdą zwierzynę. Ma charakterystyczny głos. Jest niesamowicie pracowity. W domu jest radosny, czuły, serdeczny. Jest znakomitym towarzyszem. Uwielbia swego opiekuna, jest mu wierny i oddany. Kocha swoją rodzinę. Potrafi być wspaniałym przyjacielem. Gończy bośniacki szorstkowłosy Barak to średniej wielkości pies. Ma proporcjonalną, dobrze zbudowaną sylwetkę. Jego sierść jest długa, kosmata w kolorach pszenicznych i czerwonych oraz szarawych. Często posiada na głowie białe znaki. Ma duże, okrągłe oczy, duże uszy, puszystą brodę, wąsy i brwi.

Warto wiedzieć:

Gończy bośniacki Barak najlepiej czuje się na dużej przestrzeni w naturalnym środowisku, nie jest więc dobrym psem do życia w mieście. Jest prosty w pielęgnacji, wystarczy regularne szczotkowanie.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=He+is+a+Bosnian+Barak+dog++foto&client=fire

Komentarze
Wczytywanie...