Golden retriever

0 102

Historia:

Pochodzi ze Szkocji. W XIX wieku był psem myśliwskim. Redukował nadwyżkę ptactwa wodnego. Dziś jest jednym z najbardziej popularnych ras w Ameryce. Psy tej rasy są często szkolone na psy towarzyszące niepełnosprawnym, terapeutom. Ze względu na doskonały węch pracują jako psy policyjne (wyszukiwanie narkotyków) oraz psy ratownicze. Obecnie najczęściej są to psy towarzyszące i psy rodzinne.

Charakterystyka:

Golden retriever ma nieograniczoną energię i niewielkie problemy z zachowaniem. Może być niesforny ale nie jest agresywny. Lubi bawić się na świeżym powietrzu, pływać, pobierać piłki i kije. Lubi biegać za swoim opiekunem podczas jazdy rowerem. Uwielbia nosić rzeczy w pysku, jeżeli znajdzie coś co mu się spodoba np. zabawkę, but, potrafi ją nosić nawet przez kilka dni. Jest inteligentny i posłuszny, ma łagodny charakter, rzadko szczeka. Golden jest psem rozpoznawalnym przez jego piękną złocisto-brązową sierść. Ma zrównoważone proporcje i uśmiech. Ma szeroką głowę, zwężoną kufę, brązowy nos, delikatne, brązowe oczy i średnie wiszące uszy. Jego długi ogon nie zwija się. Płaszcz jest gęsty i wodoodporny, posiada kolory od kremowego do złocistego.

Warto wiedzieć:

Golden retriever uczy się szybko. Swojej uwagi nie skupia nigdy na jednej osobie, dogaduje się z całą rodziną. Jest szczególnie cierpliwy w stosunku do dzieci. Posiada jednak wysoką energię, zwłaszcza pies młody, może więc przypadkowo przewrócić dziecko w czasie zabawy. Żyje około 10-12 lat. Typowymi problemami zdrowotnymi są dysplazja stawu biodrowego i alergie skórne. Mnóstwo ćwiczeń i umiarkowane racje żywnościowe będą utrzymywać go w zdrowiu przez długie lata.

Komentarze
Wczytywanie...