Foxhound angielski

0 2 867

Historia:

Foxhound angielski pochodzi z XV wieku, z Anglii. Najprawdopodobniej wywodzi się od Staghoundów, psów polujących na grubą zwierzynę. Był ulubionym psem Napoleona III. Wykorzystywano go do polowania na grubego zwierza. Psy tej rasy pracowały w sforach, były bardzo popularne wśród francuskich myśliwych. W XVII wieku został wywieziony do Ameryki, gdzie zapoczątkował nową rasę Foxhounda amerykańskiego.

Charakterystyka:

Foxhound angielski to posłuszny i przyjaźnie nastawiony do ludzi pies. Jest czujny, towarzyski i wesoły. To prawdziwy myśliwy, jest energiczny, aktywny, szybki i wytrzymały. Dobrze dogaduje się z końmi i innymi psami. Jest niezwykle odważny i sprawny fizycznie. Uwielbia biegi, kąpiele wodne, konstruktywne zabawy na powietrzu. Kocha kontakt z ludźmi, pragnie z nimi przebywać. Jest przy tym łagodny, serdeczny i przyjacielski. Mocno związany z opiekunem. Jest wierny i lojalny. Ze względu na silnie rozwinięty instynkt myśliwski nie jest dobrym psem rodzinnym. Foxhound angielski posiada mocną sylwetkę, wysoko osadzone uszy, szerokie, czujne oczy. Jego umaszczenie może być w różnym kolorze. Ma krótką, gęstą i błyszcząca sierść.

Warto wiedzieć:

Foxhound angielski nie jest dobrym psem do życia w mieście, w małym mieszkaniu. Potrzebuje dużych przestrzeni i dużo ruchu. Najlepiej czuje się w towarzystwie innych psów, bardzo źle znosi bezczynność i nudę. Jest prosty w pielęgnacji, wystarczy systematyczne szczotkowanie.

Komentarze
Wczytywanie...