Foxhound amerykański

0 926

Historia:

Amerykański Foxhound pochodzi od angielskich psów sprowadzonych do Ameryki w 1650 roku. Jest blisko spokrewniony z Foxhoundem angielskim, który wraz z psami gończymi z Francji przyczynił się do powstania Foxhoundów amerykańskich w XVIII wieku. Były i nadal są uważane za ukochane psy myśliwskie. Zaklasyfikowane zostały do sekcji psów gończych. Hoduje się go nie tylko na polowania, ale także jako psa wystawowego. Rasa ta miała wielkie uznanie wśród osób z wyższych sfer i polityków. Posiadaczem Foxhounda amerykańskiego był prezydent George Washington. Foxhound to pies wykorzystywany do tropienia lisów i zwierzyny płowej. Dziś jest psem myśliwskim i psem wystawowym. Istnieją 4 odmiany tej rasy:
– fiel trail jako psy tropiące
– gończefox hunting do polowania na lisy,
– gończe trail jako psy tropiące,
– gończe pack do pracy w sforze.

Charakterystyka:

Amerykańskie Foxhound są wspaniałymi domowymi zwierzakami. Są niefrasobliwe i wyluzowane. Potrzebują dużo czasu na bieganie i zaangażowania w użyteczne zadania. Tworzą specjalne więzi z rodzinami, ale są na tyle dumne, że nie będą żebrać o uwagę. Są cierpliwe i łagodne, zwłaszcza w zabawach z dziećmi. Z wyglądu podobne są do angielskich przodków, z wyjątkiem tego, że są nieco wyższe. Ich ciała są duże jak na psa, głowy mają długie i nieco wypukłe, a oczy duże i wyraziste. Mają średniej długości ogon. Cienka i szorstka powłoka płaszcza może być niemal w dowolnym kolorze. Jest czujny, szybki i wytrzymały.

Warto wiedzieć:

Amerykańki Foxhounds może żyć 12 lat. Ogólnie zdrowy. U niektórych psów mogą rozwijać się choroby bioder i problemy z oczami. Mają tendencję do przybierania na wadze, dlatego powinny jeść mniejsze porcje i codzienny spacer!

źródło zdjęcia:
http://www.dogspotters.com/breed-links/hound/amerfoxh/

Komentarze
Wczytywanie...