Foksterier szorstkowłosy

0 1 086

Historia:

Foksterier szorstkowłosy to jedna z najstarszych ras terierów angielskich. Pies został opracowany w 1800 roku do wyprowadzania lisów z nor. Jest także dzikarzem, płochaczem i tropowcem. Chętnie pracuje w wodzie. Fox Terriera wyhodowano z krzyżówki Beagle i Greyhounda. Oficjalny model powstał w 1984 roku.

Charakterystyka:

Foksterier szorstkowłosy to energiczny pies z całym bagażem osobowości. Uwielbia spędzać dni biegając po ogrodzie, urządzać zapasy na dywanie i zwiedzać okolicę. Te pełne miłości pieski, tworzą niezwykle silne więzi z rodzinami. Chcą być zaangażowane w każdą imprezę urodzinową, wieczór filmowy i grill na podwórku. To doskonałe psy stróżujące. Ich lojalność nie zna granic. Fox Terrier jest bardzo energiczny, ciekawy i inteligentny. Potrzebuje dużo energicznych ćwiczeń i konstruktywnych zadań do utrzymania stabilnego umysłu i ciała. Jest to przyjaciel na całe życie. Fox Teriery mają małe, eleganckie klatki objęte gęstym, kręconym, białym płaszczem z łatami czarnymi lub brązowymi. Mają szerokie, płaskie głowy z długimi kufami. Ich V-kształtne uszy zwykle pochylają się ku przodowi.

Warto wiedzieć:

Foksteriery szorstkowłose powinny odbyć pozytywne szkolenie w celu zapewnienia właściwego uspołecznienia. Śmiały i nieustraszony, terier Fox może skonfrontować większe psy. Ponadto, będąc naturalnym myśliwych, ma tendencję, do biegania za ptakami i wiewiórkami. Zdrowy foksterier może żyć 15 lat. Ogólnie jest to zdrowa rasa, czasami u niektórych psów może rozwinąć się zaćma, choroby alergiczne skóry. Foksteriery szorstkowłose są dosyć łatwe w pielęgnacji, wymagają tylko sporadycznego szczotkowania i profesjonalnego przycięcia kilka razy w roku.

 

źródło zdjęcia:
By I, Lilly M, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2312845

Komentarze
Wczytywanie...