Foksterier krótkowłosy

0 865

Historia:

Foksterier krótkowłosy to jedna z najstarszych ras terierów angielskim. Został wyhodowany w 1800 roku do wyprowadzania lisów z ich nor. Przez prawie sto lat, Smooth Fox Terrier i Teriery Fox były klasyfikowane jako psy tej samej rasy. Jednak mają bardzo różne pochodzenie. The Smooth Fox Terrier pochodzi od terierów pracujących w Walii i Durham.

Charakterystyka:

Foksterier krótkowłosy to zadziorny, wysokiej energii pies. Uwielbia spędzać czas w zagrodzie i zwiedzać okolice, niż urządzać zapasy na dywanie. Pełen miłości i uczucia, tworzy niezwykle silną więź z rodzinami. Smooth Fox Terrier chcą być blisko swoich rodzin, biorą udział w każdej imprezie urodzinowej, wieczorze filmowym i grillu na podwórku. Silne więzi z rodziną, w połączeniu z naturalną odwagą, sprawiają, że to wybitny pies stróżujący. Jego lojalność nie zna granic. Krążą legendy na ich temat dotyczące opowieści o ratowaniu dzieci od niebezpiecznych zwierząt. Smooth Fox Terriery są niezwykle energiczne, ciekawe i inteligentne. Muszą dostawać energiczne ćwiczenia i „zadania” do utrzymania stabilnego umysłu i ciała. Potrzebują spacerów, joggingu i działań o każdej porze dnia. To przyjaciel na całe życie. Foksteriery krótkowłose mają małe, proporcjonalne ramki objęte gładkim, białym płaszczem z łatami czarnymi lub brązowymi. Mają szeroką, płaską głowę z długą kufą nieco rzeźbioną. Ich V-kształtne uszy zwykle pochylają się ku przodowi, a ich bystre, ciemne oczy są ustawione lekko od siebie. Mają pogodny, ale energiczny wygląd.

Warto wiedzieć:

Foksterier krótkowłosy musi przejść pozytywne szkolenie już od najmłodszych lat w celu zapewnienia właściwego uspołecznienia. Śmiały i nieustraszony, może skonfrontować większe psy. Ponadto, będąc naturalnym myśliwym, ma tendencję, biegania za ptakami i wiewiórkami. Zawsze należy trzymać go na smyczy dla własnego bezpieczeństwa i jeśli to możliwe, pozwolić mu od czasu do czasu pobiegać w kontrolowanym środowisku. Zdrowy The Smooth Fox Terrier może żyć 15 lat. Ogólnie jest to zdrowa rasa, czasami może chorować na zaćmę i choroby alergiczne skóry. The Smooth Fox Terrier są dość łatwe w pielęgnacji, wymagają tylko sporadycznego szczotkowania.

źródło zdjęcia:
By P-piter, szablon opisu wstawiony przez Pleple2000 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1790671

Komentarze
Wczytywanie...