Flat-coated retriever

0 918

Historia:

Hodowla Flat-coated retriever rozpoczęła się pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii w Shirley. Stanowi krzyżówkę najwyższej klasy psów, w tym psa wodnego św Jana, settera irlandzkiego i Nowej Funlandii. Rezultatem był pies – niezawodny sportowiec i towarzysz rodziny.

Charakterystyka:

Flat-coated retriever tworzy bardzo silną więź z rodziną i znakomicie dogaduje się z dziećmi. Są to psy, które bardzo łatwe się uczą. Szczęśliwe są wówczas, gdy otrzymują dużo miłości, mnóstwo ćwiczeń i kąpieli okolicznościowych. Flat-coated to pies inteligentny, bystry i bardzo przywiązany do człowieka. Nie lubi przemocy i krzyku. Nie znosi samotności. Jego wygląd jest pełen wdzięku. Głowa jest długa i dobrze uformowana. Jego płaszcz zazwyczaj jest w kolorze czarnym lub odcieniach wątroby. Oczy średniej wielkości o wyrazie bardzo inteligentnym.

Warto wiedzieć:

Flat-coated retriever może żyć 10 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują staw biodrowy, epilepsję i jaskrę, są również podatne na niektórych rodzaje raka. Są dość łatwe w pielęgnacji. Potrzebują dużo ruchu i ciągłego zajęcia. Wyrażają chęć zwrócenia na siebie uwagi domowników.

źródło zdjęcia:
https://www.justusdogs.com.au/flat-coated-retriever/

Komentarze
Wczytywanie...