Fiński Lapphund

0 1 108

Historia:

Fiński Lapphund to starożytna rasa skandynawska, którego historia sięga 7000 r p.n.e. Hodowana przez Lapończyków i wykorzystywana do prac pasterskich przy reniferach.Fiński Lapphund był również potężnym myśliwym, obrońcą i przyjacielem. Nadal są popularne w Finlandii,  ich reputacja powoli rośnie w Ameryce Północnej.

Charakterystyka:

Fiński Lapphund posiada spokojny, zrównoważony temperament, łącząc w sobie czujność, niestrudzoną energię i przyjazną postawę. Jako szybki sportowiec uwielbia grać w terenie. Fiński Lapphund jest także na tyle sprytny, aby opanować zwinność i szkolenie posłuszeństwa. Używany do hodowli reniferów w śniegu, fiński Lapphund ma silną etykę pracy. Z odpowiednim treningiem potrafi dogadać się z innymi zwierzętami i nieznajomych. Fiński Lapphund jest średniej wielkości, ma gruby, podwójny płaszcz. Spotyka się kilka typów umaszczenia – kremowe, czekoladowe, błękitne, ciemnobrązowe, szare i czarne. Jego szeroka, klinowata głowa ma stojące uszy, prostą kufę i ciemne, owalne oczy.

Warto wiedzieć:

Fiński Lapphund potrzebuje sporo miejsca do ćwiczeń i wędrówek. Prawdopodobnie nie jest to dobry pies do przebywania w mieszkaniu. Fiński Lapphund docenia pracę i życie z rodziną. Może żyć 17 lat ze stosunkowo nielicznymi problemami zdrowotnymi. U niektórych z nich może rozwinąć się dysplazja stawu biodrowego lub problemy z oczami. Pielęgnacja jest dość prosta.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-ab&biw=1280&bih=5

Komentarze
Wczytywanie...