Fila Brasileiro

0 602

Historia:

Fila Brasileiro znany również jako brazylijski mastiff, został wyhodowany w Brazylii do tropienia zwierzyny i pilnowania stad. Pochodzi z krzyżówki mastiffa, Bloodhounda i buldoga. Łączy w sobie cechy takie jak opiekuńczość i lojalność z niezawodną możliwością śledzenia. Do Europy rasa została przywieziona przez konkwistadorów hiszpańskich i portugalskich.

Charakterystyka:

Fila Brasileiro może wyglądać na psa ostrego i zaciętego, ale w domu jest łagodny i kochający. Tworzy bardzo silne więzi z członkami rodziny, ale czasami woli jednego opiekuna. Może czasem być trochę przytłoczony przez grupy ludzi walczących o jego uwagę. Delikatny w zabawach z dziećmi. Fila Brasileiro jest solidnym obrońcą domu. Fila odznacza się silnym, dominującym charakterem. To sprawia, że doskonale zastrasza obcych, ale jest przy tym powściągliwy. Podobnie jak jego przodek Bloodhound, Fila Brasileiro to duży pies bez kości, z luźną skórą, która tworzy fałdy w okolicach twarzy i szyi. Gładka powłoka jest prawie w każdym kolorze. Ma ogromny, silny, ale zrównoważony wygląd. Może być typu dogowatego: wysoki, szczupły lub mastifowatego: bardziej przysadzisty, tęższy.

Warto wiedzieć:

Fila Brasileiro może żyć 11 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i problemy z oczami. Niektóre są skłonne do wzdęć, należy je karmić mniejszymi posiłkami w ciągu dnia, zamiast jednego dużego. Pielęgnacja jest bardzo prosta, wystarczy myć i kąpać, wtedy gdy jest to konieczne.

żródlo zdjęcia:
By FBC – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8320695

Komentarze
Wczytywanie...