Field Spaniel

0 555

Historia:

Field Spaniel pochodzi ze skrzyżowania Cocker Spaniela i kilku psów dłuższych i większych od rodziny Spaniela. Hodowane głównie dla konkurencji i towarzystwa, doznały spadku popularności po roku 1940 z powodu pewnych niewygodnych praktyk hodowlanych. Pies okazał się za długi i niski. Miłośnicy psów przywrócili Field Spaniela do łask i nadal jest towarzyszem ogniska domowego.

Charakterystyka:

Field Spaniele są niefrasobliwe, niezależne, inteligentne, czułe, aktywne i milutkie. Mają spokojną postawę, nie lubią złego traktowania. Kochają dzieci i dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Najlepiej czują się gdy mają zadanie do wykonania. Field Spaniele mają mocne, średnie tułowia trochę jak stockier i dłuższe niż Cocker spaniel pokryte długą i jedwabistą sierścią, która zazwyczaj ma kolor czarny lub brązowy z odcieniem podpalonym. Ma proporcjonalną głowę, duży nos z otwartymi nozdrzami i migdałowe oczy, długie i dobrze pierzaste uszy. Jest przystojny.

Warto wiedzieć

Field Spaniel może żyć 13 lat. Ma niewiele genetycznych problemów zdrowotnych. U niektórych mogą rozwijać się dysplazja stawu biodrowego i problemy z oczami. Ich jedwabista sierść wymaga regularnego szczotkowania i ścinania co dwa miesiące. Należy również sprawdzać uszy co tydzień, aby nie dopuścić do zakażenia. Energiczny i czujny Field Spaniel potrzebuje mnóstwo ćwiczeń w utrzymaniu zdrowego stanu umysłu i ciała. Może nie być przystosowany do życia w mieszkaniu. Potrzebuje codziennych spacerów i od czasu do czasu wypuszczenia na ogrodzony teren na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że jest szybki i ma bardzo ciekawski nos.

Zródło zdjęcia:
https://en.wikipedia.org/wiki/Field_Spaniel#/media/File:Black_Field_Spaniel.jpg

Komentarze
Wczytywanie...