Feist

0 761

Historia:

Feist (zwany również Fesist górski) pochodzi z Ameryki Północnej, prawdopodobnie ze skrzyżowania pomiędzy angielskim terierem i psem amerykańskich Indian. Dziś Feisty nadal są cenione przez myśliwych, rolników i ich rodziny. Wykorzystuje się je do śledzenia i zwalczania szkodników ze względu na ich umiejętności i temperament.

Charakterystyka:

Feisty mają dużo energii, ale w domu są bardziej szczęśliwe, gdy mogą przytulić się na kanapie. Łatwe do pracy i poleceń, Feisty mogą pomóc w gospodarstwie, w polu czy na podwórku. Lubią bawić się w parku i biegać do sąsiadów. Feist dobrze dogaduje się z dziećmi. Ma delikatną, elastyczną osobowość i wie, kiedy należy dostosować poziom energii. Stałe geny teriera mogą czynić go nieco psem terytorialnym, ale ogólnie dobrze reaguje na nowo poznanych ludzi. Potrafi rozpoznać intruza i ostrzec rodzinę, jeśli czuje zagrożenie. Feisty są małe, zwarte i muskularne. Mają lekko zaokrągloną głowę, czarny nos i uszy, silną szyję i ramiona, mocne nogi i ogon, który jest ustawiony wysoko. Feisty mają krótką, gładką sierść, która przechodzi w odcienie czerwono-pręgowane, czerwone i białe, czarne, czarne podpalane, trzykolorowe(czarne, podpalane i białe) oraz niebieskie i białe.

Warto wiedzieć:

Feist potrzebuje co najmniej 30 minut ćwiczeń każdego dnia, czy to poprzez spacery, bieganie po sąsiedztwie czy wycieczki po parku. Jest inteligentnym psem pracy, ale także lubi konstruktywne gry i zadania. Są szczęśliwe z życia w mieszkaniu, o ile ich dzienne zapotrzebowanie ćwiczeń są spełnione. Zdrowy Feist może żyć 18 lat. Niektóre pieski mogą chorować na dysplazję stawu biodrowego i alergię. Ich krótka sierść jest łatwa do pielęgnacji. Wystarczy szczotkować ją co kilka dni.

Zródło zdjęcia:
By Atomic Feist – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18894857

Komentarze
Wczytywanie...