Eurasier

0 75

Historia:

Eurasier ma swój początek w drugiej połowie XX wieku. Celem powstania tej rasy było odtworzenie dawnego psa syberyjskiego. Eurasier to krzyżówka Chow Chowa z wilczastym szpicem niemieckim. Niemiecki hodowca Julius Wipfel opracował Eurasier w 1960 roku. Pierwotnie nazywany Wolf-Cho. Przekształcona w Eurasier została po skrzyżowaniu z Samoyed.

Charakterystyka:

Eurasier to niefrasobliwy i pozytywny pies. Jest wspaniałym towarzyszem domowego ogniska. Choć ma niezależnego ducha, lubi być blisko swojej rodziny. Łatwy do wychowania, cichy, ale czujny. Jest lojalny i oddany właścicielom. Trudno jednak akceptuje nowych członków rodziny. Eurasier to bardzo dobry obrońca. Czujny i powściągliwy, zna różnicę pomiędzy realnym zagrożeniem i brakiem zagrożenia. Eurasier jest zabawny i delikatny z dziećmi. Eurasier ma gęstą, średniej długości sierść, która może być w niemal dowolnym kolorze. Jego klinowata głowa ma zwężony pysk, ciemne oczy i stojące, trójkątne uszy.

Warto wiedzieć:

Eurasier może żyć 14 lat ze stosunkowo niewielkimi genetycznymi problemami zdrowotnymi. Może chorować na dysplazję stawu biodrowego i niedoczynność tarczycy. Eurasier wymaga regularnego szczotkowania i pielęgnacji, zwłaszcza jesienią i wiosną w czasie linienia. Będzie zadowolony z życia w średniej wielkości mieszkaniu. Potrzebuje jednak dużo ćwiczeń i czasu rodziny.

Komentarze
Wczytywanie...