Entlebucher

0 1 263

Historia:

Historia psów tej rasy sięga końca XIX wieku. Pochodzi z doliny Entlebuch, w Szwajcarii, stąd też pochodzi nazwa. Opracowano go jako psa pasterskiego i wykorzystywano do zaganiania stada. Hodowany jest w niewielkich ilościach. Dziś uznawany jest jako pies rodzinny. Jest najmniejszym szwajcarskim psem pasterskim.

Charakterystyka:

Entlebucher to pies pasterski przyzwyczajony do samodzielnie wykonywanej pracy, niezwykle pracowity. Ze swoich powierzonych zadań wywiązuje się znakomicie. Jest czujny, odważny i obowiązkowy. Lubi przebywać razem z rodziną. Kocha swego właściciela i dobrze dogaduje się z dziećmi. Może być nieufny wobec obcych, dlatego też potrzebuje wczesnej socjalizacji. Lubi towarzyszyć w pracy swojego opiekuna. To bardzo dobry pies stróżujący. Entlebucher jest nieco dłuższy niż wyższy. Jego umaszczenie jest trójkolorowe, czarne, żółte lub pomarańczowe i białe. Ma krótką i błyszczącą sierść oraz gęsty podszerstek.

Warto wiedzieć:

Entlebucher może mieszkać w mieście w bloku, potrzebuje jednak dużo ruchu na świeżym powietrzu. Jest łatwy w pielęgnacji, wymaga regularnego szczotkowania.

Komentarze
Wczytywanie...