Elo

0 1 549

Historia:

Elo pochodzi z roku 1987 z Niemiec. Wywodzi się z krzyżówki owczarka staroangielskiego, chow chow i eurasierów. Opracowany został przez niemieckiego hodowcę Heinza Szobriesa. Został wyhodowany jako pies do towarzystwa, pies rodzinny z przystosowaniem do życia w mieście. Opracowana została odmiana gładkowłosa i szorstkowłosa oraz Elo duży i miniaturowy.

Charakterystyka:

Elo to czujny, spokojny, samodzielny pies. Posiada raczej żywy temperament, jest bardzo zabawny, chętny do gier i zabaw. Potrzebuje dobrej socjalizacji od okresu szczenięcego, jest bowiem nieufny wobec obcych. Potrzebuje konsekwentnego opiekuna i pozytywnie wzmocnionego szkolenia. Niewyszkolony Elo może nie być dobrym psem dla dzieci. Jest zbyt pewny siebie i czasami dominujący. Elo, który jest dobrze wychowany jest kochanym, serdecznym przyjacielem całej rodziny. Akceptuje psy i inne zwierzęta domowe. Uwielbia czas spędzany z rodziną, lubi być blisko wokół niej. Elo może mieć umaszczenie trójkolorowe lub kremowo–kolorowe, brązowe i białe, czerwone, czarne, szare. Jego ciało jest nieco dłuższe niż wyższe.

Warto wiedzieć:

Nie wymaga dużo ruchu, ale uwielbia przebywać na powietrzu. W pielęgnacji potrzebuje systematycznego szczotkowania. Posiada niektóre choroby genetyczne takie jak uszkodzenia rogówki, choroby stawów, dysplazja biodra.

Komentarze
Wczytywanie...