Elkhund szary

0 86

Historia:

Elkhund szary to starożytna rasa, sięgajaca ponad 6000 lat. Te psy hodowane były przez skandynawskich rolników i Wikingów jako psy pasterskie, strażnicze, myśliwskie i do towarzystwa. Norweskiego Elkhounda ceniono za odwagę, lojalność i wszechstronność. Rasa ewoluowała naturalnie, przez wiele lat narażona na surowe warunki klimatyczne. Elkhund szary to pies myśliwski, wystawiający zwierzynę, używany do polowań na łosie.

Charakterystyka:

Norweski Elkhound to życzliwy i energiczny pies do każdego gospodarstwa domowego. Kocha i chce być kochany. Uwielbia czas spędzony z członkami rodziny. Posiada jednak swoją niezależność. Może być lekko nieufny wobec nowych ludzi i odporny na niektóre szkolenia. Norweskie Elkhoundy są przyjemne, czyste i świetnie dogadują się z dziećmi. W wykonywaniu zadań na polowaniu są bardzo niezależne i samodzielne, w przeciwieństwie do Elkhunda czarnego. Są to psy średniej wielkości, pokryte grubym, gładkim, szarym płaszczem z czarnymi końcówkami. Mają szeroką, klinowatą głowę, ciemne, owalne oczy, stożkowate uszy. Mają gruby ogon, które zawija się nad grzbietem.

Warto wiedzieć:

Elkhound szary może żyć 15 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, choroby oczu i problemy z tarczycą. Jego gęsty włos jest dość łatwy w pielęgnacji. Należy szczotkować go co kilka dni, nie powinno się go kąpać zbyt często.

Komentarze
Wczytywanie...