Elkhund czarny

0 925

Historia:

Elkhund szary to starożytna rasa, sięgajaca ponad 6000 lat. Te psy hodowane były przez skandynawskich rolników i Wikingów jako psy pasterskie, strażnicze, myśliwskie i do towarzystwa. Norweskiego Elkhounda ceniono za odwagę, lojalność i wszechstronność. Rasa ewoluowała naturalnie, przez wiele lat narażana na surowe warunki klimatyczne. Elkhund czarny jest wykorzystywany do polowań na łosie i niedźwiedzie.

Charakterystyka:

Norweski Elkhound to życzliwy, energiczny pies nadający się do każdego gospodarstwa domowego. Kocha i chce być kochany. Uwielbia czas spędzony z rodziną. Posiada swoją niezależność, może być lekko nieufny wobec nowych ludzi i odporny na niektóre szkolenia. Norweskie Elkhoundy są przyjemne, czyste i świetnie dogadują się z dziećmi. Są to psy średniej wielkości, pokryte grubym, gładkim, całkowicie czarnym płaszczem, dopuszczalne są białe znaczenia na łapach i piersiach. Mają szeroką, klinowatą głowę, ciemne, owalne oczy, stożkowate uszy.

Warto wiedzieć:

Elkhound czarny może żyć 15 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, choroby oczu i problemy z tarczycą. Jego gęsty włos jest dość łatwy w pielęgnacji. Należy szczotkować go co kilka dni, nie należy kąpać zbyt często.

żródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Elkhund+black+dog+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjl6sjKpIrcAhWBJSwKHWlpB1gQsAQIKg&biw=1280&bih=584#imgdii=LjgwlzLLzHrhHM:&imgrc=apgKq61yrUthCM:

Komentarze
Wczytywanie...